Panele z mchu i roślin stabilizowanych

Oferowany przez nas mech i rośliny preparowane są w procesie stabilizacji, co sprawia, że ich wygląd może zostać zachowany nawet do 8 lat. Każda roślina jest wynikiem starannej selekcji i odrębnego podejścia do każdego gatunku w procesie utrwalania ich naturalnego piękna.

Nasze panele doskonale nadają się do wystroju wnętrz i potrafią ożywić każdą przestrzeń w domu, biurze, czy też w pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Jedyne warunki jakie powinny być spełnione to umiejscowienie instalacji tak, żeby rośliny nie znajdowały się w bezpośrednim nasłonecznieniu oraz żeby wilgotność powietrza nie przekraczała 80% (w warunkach domowych wilgotność powietrza waha się zazwyczaj pomiędzy 40 a 60%).

Roślin stabilizowanych nie wolno podlewać, zraszać, ani też czyścić wilgotną szmatką, czy też gąbką. Dzięki unikatowemu sposobowi ich preparowania mają właściwości antystatyczne, lecz nawet jeśli dojdzie do zakurzenia, można je odkurzyć za pomocą sprężonego powietrza.

Mech nie może być wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ponieważ może to mieć wpływ na jego odbarwianie się.

Obrazy, czy też panele z mchu mają wpływ na poprawę akustyki pomieszczeń. Potrafią niwelować zjawisko echa trzepoczącego oraz charakteryzują się dużym współczynnikiem tłumienia dźwięku w zakresie 900 – 5000 Hz.

Mech jest umieszczony w na płycie dibond 3mm (kompozyt PCV oraz alumnim) na stałe. Istnieje również możliwość wykonania paneli na innych materiałach takich jak np. sklejka wodoodporna, płyta MDF czy też płyta OSB.

Grubość warstwy mchu – 2 ~ 8 cm, rośliny mogą odstawać nawet do 30 cm od płyty.

Możemy wykonać panele w różnej konfiguracji mchu – małe zagęszczenie mchu poduszkowego na tle mchu płaskiego może spowodować znaczące obniżenie  ceny. Termin realizacji to minimum 14 dni, w zależności od powierzchni oraz rodzaju roślin wykorzystanych w instalacji.

Kontakt

Ogrody Babilonu
Agnieszka Ścieszka

Adres

Sienkiewicza 41/1
34-300 Żywiec
b

NIP

553-224-36-80

Telefon

+48 509 832 854

Telefon DE

+48 516 838 637

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną przez ogrodybabilonu.com, zgodnie z art. 6 ust.1 lit.a europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE L nr. 119, str.1) oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U 2002 nr 144 poz.1204 ze zm)