Panele z chrobotka reniferowego

Chrobotek reniferowy jest pozyskiwany w subpolarnej strefie okołobiegunowej, tylko w wyznaczonych do tego miejscach i z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Jest preparowany specjalną metodą, dzięki której nie trzeba go podlewać, przycinać oraz nie potrzebuje światła słonecznego. Jedyne co trzeba mu zagwarantować, to minimalna wilgotność powietrza 40% (co jest normalną wilgotnością powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie (wynika to z pary wodnej wydzielającej się podczas oddychania), lecz nawet jeśli okresowo wilgotność będzie niska, to po podniesieniu wilgotności mech odzyska swoje cechy.

 Należy pamiętać przy tym, że najkorzystniejsza wilgotność dla naszego zdrowia zawiera się pomiędzy 40 a 60 %, a przy niskiej wilgotności zaleca się używania nawilżaczy powietrza.

Mech nie może być wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ponieważ może to mieć wpływ na jego odbarwianie się. Sztuczne światło nie ma wpływu na barwę mchu.

Obrazy, czy też panele z mchu mają wpływ na poprawę akustyki pomieszczeń. Potrafią niwelować zjawisko echa trzepoczącego oraz charakteryzują się dużym współczynnikiem tłumienia dźwięku w zakresie 900 – 5000 Hz.

Ponadto dzięki procesowi preparowania, mech ma właściwości antystatyczne i nie osiada na nim kurz.

Mech jest umieszczony w na płycie dibond (kompozyt PCV i aluminium) 3mm na stałe. Istnieje również możliwość wykonania paneli na innych materiałach takich jak np. sklejka wodoodporna, korek lub płyta mdf. Panele można łatwo zamontować za pomocą kleju montażowego lub wkrętów.

Jesteśmy w stanie wykonać panele z mchu w różnych wymiarach oraz kolorach w ramie drewnianej i bez ramy.

Jeśli nie jesteś pewny co do koloru mchu przy zamówieniu, skontaktuj się z nami w celu otrzymania bezpłatnych próbek.

Kontakt

Ogrody Babilonu
Agnieszka Ścieszka

Adres

Sienkiewicza 41/1
34-300 Żywiec
b

NIP

553-224-36-80

Telefon

+48 509 832 854

Telefon DE

+48 516 838 637

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną przez ogrodybabilonu.com, zgodnie z art. 6 ust.1 lit.a europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE L nr. 119, str.1) oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U 2002 nr 144 poz.1204 ze zm)